محل تبلیغات شما

بخش بندی سبک زندگی در بازاریابی یک عمل تجاری است که اطلاعات مربوط به مشتریان را به زیر گروه ها تقسیم و طبقه بندی می کند. این یک روند مداوم است زیرا جمعیت تغییر می کند و سلیقه ها با گذشت زمان ممکن است متفاوت باشد. روندهای جدید و تغییرات اجتماعی مشخص می کند که مردم در آینده چه خواهند کرد یا چه می خواهند . بنابراین مهم است که مراقب چنین تغییراتی باشید و مرتباً رویکردهای بازاریابی خود را تعدیل کنید.

شناسایی زیر گروه ها
زیر گروه ها براساس نحوه زندگی مشتری ها و آنچه دوست دارند ایجاد می شوند. آنها ناشی از جمع مشتریانی هستند که برای برند یا سازمان شما مهم هستند. باید شناسایی شوند تا بتوانید آنچه را که نیاز دارند ، آنچه را که می خواهند ، و آنچه که آنها از شما یا شرکت شما می خواهند کسب کنید – تمام اطلاعاتی که برای موفقیت شما ضروری است.

با استفاده از کلیه اطلاعات فروش بر اساس کمپین های گذشته ، می توان داده ها را تجزیه و تحلیل کرد تا سالهای پرفروش ، بالاترین واحد فروش و بیشترین خدمات پس از فروش را نشان دهد.

هیچ یک بدان معنی نیست که آنها نمی خواهند خوب به نظر برسند ، بلکه فقط می خواهند احساس راحتی کنند.

به همین دلیل آنها راغب به خرید شلوارهای کوچک اسپندکس و سینه بند ورزشی شما نیستند. به همین دلیل آنها به سراغ رقیب شما می روند تا به جای آن ، شلوار مخصوص دویدن ، که جذاب و تنگ است را بپوشند. آنها ممکن است مجبور باشند مستقیم از تمرین فرزند خود به سمت فروشگاه های مواد غذایی فرار کنند و چه کسی می خواهد در فروشگاه مواد غذایی حداقل با لباس ورزشی نامناسب دیده شود ، مهم نیست که چقدر جذاب باشد؟

وقتی می دانید مشتریان شما چه کسانی هستند ، می دانید که چگونه می توانید این نوع مشکل را ارزیابی کنید.

مقالات پیشنهادی
بازاریابی عصبی چیست و چگونه شرکت‌ها از بازاریابی عصبی استفاده می‌کنند؟
عامل وفاداری مشتری
عامل وفاداری مشتری ، که همچنین به عنوان “نرخ حفظ” شناخته می شود ، تقریباً در هر زمینه ای اعمال می شود . که هدف آن پیش بینی این است که چقدر احتمال دارد مشتریان فعلی نسبت به یک برند صادق باشند. این شامل تجزیه و تحلیل مصرف کالاها و خدماتی است که ارائه می شود.

بپرسید چه بخشی از مصرف کنندگان شما بالاترین درصد از فروش شما را تشکیل می دهند. چه بخش جمعیتی خاص در چه عواید ویژه ای نقش داشته است؟ براساس داده ها ، کدام بخش ها به عقب باز می گردند؟ کدام بخش ها بیشترین تبلیغات را به خود اختصاص داده اند و به کمپین های فروش جدید پاسخ می دهند؟

همه مشتریان می خواهند شنیده شوند ، مشتریان شما نیز شامل این قضیه می شوند. وقتی به آنها گوش می دهید و نیازهای آنها را برآورده می کنید ، آنها برمی گردند.

انواع مختلفی از بخش بندی سبک زندگی در بازاریابی
بخش بندی سبک زندگی در بازاریابی می تواند به عنوان جمعیتی مشتری متغیر باشد ، اما معمولاً چهار گروه اصلی هنگام تجزیه و تحلیل داده های سبک زندگی در نظر گرفته می شوند.

داده های جغرافیایی
گروههای کانونی در کجا قرار دارند؟ آنها محصولات را از کجا خریداری و استفاده می کنند؟

رفتاری
چه موقع این گروه ها بیشتر خریداری می کنند و تحت چه شرایطی قرار دارند؟ چگونه آنها مصرف یا استفاده از محصول را انتخاب می کنند؟

جمعیتی
نژادها ، جنسیتها ، گروههای سنی و وضعیت تاهل مشتریان / مصرف کنندگان شما چیست؟

روانشناختی
چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند؟ ترجیحات شخصی و انتخاب سبک زندگی آنها چیست؟

دریابید که این افراد در اوقات فراغت ارزشمند خود چه کاری انجام می دهند. برای آزاد کردن اوقات فراغت چه کالاهایی خریداری می کنند؟ آنها چگونه خود و اجتماعات خود را می بینند؟ مشاغل ، نظرات ، باشگاههایی که متعلق به آنها هستند و پارامترهای درآمد آنها را مشخص کنید. سپس همه را کنار هم بگذارید.

برنامه های وفاداری مشتری نمونه ای از روشی برای ردیابی اطلاعات جمعیتی است. در صورت دریافت مزایایی مانند تخفیف ناچیز ، مشتریان انگیزه می یابند به شما ملحق شوند . و می توانید اطلاعات اساسی مانند تولد ، جنسیت ، آدرس و موارد دیگر را جمع آوری کنید. این به شما امکان می دهد تا خرید را پیگیری کرده و روندها را مشخص کنید.

با استفاده از داده ها
برای برآوردن نیازهای زیر گروهی که از آن استفاده می کند می توانید محصولات و خدمات را بهبود بخشید و تاکتیک های بازاریابی را می توان به سمت آن مخاطب هدایت کرد. به نوبه خود ، این زیر گروه ها به برند وفادار تر می شوند زیرا این برند همچنان پاسخگوی نیازهای آنها است. این یک رابطه همزیستی است که به نفع هر دو طرف است.

بخش بندی سبک زندگی در بازاریابی یک نیاز را نشان می دهد و شما تلاش می کنید تا آن را برآورده کنید.

قرار دادن آن به صورت یک تمرین
به عنوان نمونه ، تصور کنید که شرکت خرده فروشی شما لوازم ورزشی و لباس تمرینی را برای خانم ها به فروش می رساند. شما قفسه هایی را برای آشکار کردن محصولات اسپندکس (یک نوع پارچه پلی اورتان کشسان) دارید که تمام قسمت های لازم بدن را در بر می گیرد اما نه بیشتر. آنها از کیفیت عالی برخوردار هستند ، آنها مارک های مختلفی هستند ، اما مشکل اینجاست که فروش نمی روند ؟ چرا؟

از آنجا که مشتریان شما در مناطق مرفه زندگی می کنند و احتمالاً آنها بیشتر از آنچه برای رانندگی به یک سالن ورزشی وقت صرف کنند ، تمرین خود را با فرزندانشان انجام می دهند. آنها خانواده هایی دارند که باید از آنها مراقبت کنند. آنها کار میکنند. آنها دائما در حال حرکت هستند.


وبلاگ ماندگار

تراکت تبلیغاتی چیست و مهمترین مزایای استفاده از آن کدام است؟

بازاریابی همهمه ای چیست ؟ انواع ، نکات ، مثالها و مزایای BUZZ MARKETING

مهمترین تفاوت میان تراکت و بروشور کدام است؟

، ,ها ,یک ,های ,زندگی ,مشتریان ,سبک زندگی ,زندگی در ,بندی سبک ,می خواهند ,است که

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید فلزیاب صنایع دست Roolstore تخفیف ویژه alishah.com موسسه مردم نهاد پویندگان شهر ایده آل شاه اندروید آموزش طراحی وب ادکلن گودگرل بهترین قیمت تصفیه آب در شیراز